Rodzaje mopów dostępnych na rynku

Mop to niezbędne narzędzie do utrzymania czystości w domach, mieszkaniach lub pomieszczeniach gospodarczych. Charakteryzuje się prostotą wykorzystania oraz uniwersalnością polegającą na dostosowaniu się do różnych rodzajów podłóg. Na rynku dostępna jest szeroka gama mopów dostosowanych do specyficznych potrzeb każdego z nas.

Wyróżniamy następujące rodzaje mopów do sprzątania:

  • Mop paskowy – polecany do wszystkich rodzajów podłóg, w tym również do trudno dostępnych miejsc. Dzięki konstrukcji paskowej jest odpowiednim rozwiązaniem na wszelkie zabrudzenia w pomieszczeniach. Wadą tego produktu jest to, że może pozostawiać smugi, ale wszystko tak naprawdę zależy od od jakości mopa oraz zastosowanych środków czyszczących.
  • Mop sznurkowy – najbardziej powszechny i najtańszy mop do usuwania wszystkich zabrudzeń. Mopy różnią się od siebie zastosowanym materiałem sznurków (sztuczne, mieszane, bawełniane). W przypadku tego mopa może się zdarzyć szybkie zużywanie się główki mopa oraz mało precyzyjne czyszczenie podłóg.
  • Mop płaski – idealny do mycia dużych powierzchni. Skutecznie zbiera kurz oraz zabrudzenia nie pozostawiając smug. Pozwala wyczyścić wszystkie rodzaje podłóg, w tym płytki oraz panele. Końcówkę mopa w prosty sposób można zdjąć oraz wyprać w pralce. Wadą mopa płaskiego może być jego kształt, wtedy gdy powierzchnia do czyszczenia jest mała lub znajduje się na niej dużo mebli czy akcesoriów, nie sprawdzi się w małych pomieszczeniach z dużą ilością mebli i akcesoriów.
  • Mop obrotowy – to bardzo dobre rozwiązanie na większe zabrudzenia. Dzięki obrotowej główce mop do sprzątania dokładnie czyści wszystkie rodzaje podłóg. Zaletą mopa obrotowego jest końcówka wykonana z chłonnego materiału z dużymi frędzlami, która rozprawi się z każdą plamą oraz kurzem na naszej podłodze.
  • Mop płaski ze spryskiwaczem – praktyczny i wygodny w użytkowaniu umożliwia skuteczne mycie podłóg oraz polerowanie powierzchni drewnianych bez potrzeby użycia wiadra. Specjalny spryskiwacz ułatwia nam zadanie, ponieważ nie musimy moczyć mopa w wodzie z detergentem. Wystarczy użyć przycisku i odpowiednia ilość płynu znajdzie się bezpośrednio na mytej powierzchni.
  • Mop parowy – najbardziej zaawansowany technologicznie mop do sprzątania. Zasilany akumulatorem mop parowy jest skuteczny do czyszczenia zabrudzeń, kurzu i plam na wszystkich rodzajach podłóg oraz na dywanach. Wadą tego urządzenia jest dużo wyższa cena  w porównaniu z innymi rodzajami podłóg.

mop płaski w kolorze niebieskim

Mop płaski – najlepszy do sprzątania dużych powierzchni

Mop o prostokątnej lub trójkątnej stopie czyszczącej to najlepszy wybór do sprzątania dużych powierzchni w mieszkaniu, domu oraz biurach. To właśnie jego kształt czyni go liderem w dbaniu o czystość podłóg. Część mopów płaskich posiada również spryskiwacz z dozownikiem na płyny, dzięki któremu nie musimy używać już wiadra. Dodatkową zaletą urządzenia jest system składania końcówki mopa za pomocą przycisku. Dzięki temu w prosty i szybki sposób wypłuczemy końcówkę z zabrudzeń w wiadrze.

Mop płaski z kijem Neo System 2

Mop do sprzątania Neo System 2 o prostokątnym kształcie poradzi sobie z największymi zabrudzeniami. Wyróżnia się specjalnie zaprojektowaną nakładką wykonaną z wysokiej jakości materiałów oraz systemem składania końcówki mopa, która umożliwia szybkie wypłukanie brudu i kurzu. Świetnie się się sprawdza do usuwania kurzu i polerowania, na mokro do dokładnego czyszczenia, zmywania, wycierania podłogi. Aluminiowy kij teleskopowy o regulowanej długości pomaga w dokładnym czyszczeniu podłóg. Mop płaski z kijem Neo System 2 gwarantuje efektywność w utrzymaniu czystości w każdym pomieszczeniu.